View Sonic, monitör deneyimizi farklılaştırıyor


 

ViewSonic’in yepyeni VSD220 Akıllı Monitörü, PC bilişimini dönüştürüyor; Texas Instruments’ten OMAP 4 işlemcili tam HD monitörü, Android 4.0 OS ile eşleştiriyor.
Küresel bir bilişim, tüketici elektronikleri ve haberleşme çözümleri sağlayıcısı olan ViewSonic Corp, bugün dokunmatik ekranlı Android AIO Akıllı Monitör VSD220’yi piyasa sürerek yenilikçi liderliğini sürdürüyor. İnsanların bilişimle ilgili düşüncelerini değiştirmeyi amaçlayan VSD220 22 inç (21,5 inç Vis.) Akıllı Monitör, (1920x1080) piksel tam HD çözünürlüklü bir monitörü, Texas Instruments Incorporated (TI)’den çift çekirdekli, ARM’ye dayalı OMAP 4 işlemciyle ve bir Android 4.0 “Ice Cream Sandwich” işletim sistemiyle eşleştirdi ve sonuçta İnternet’i ve Android uygulamalarını kullanmanın tamamen yeni bir şekli ortaya çıktı.

Mark Lufkin: “PC sonrası döneme geçiyoruz”
ViewSonic Avrupa’nın Genel Müdürü Mark Lufkin, “VSD220 Akıllı Monitör bugünün bulut bağlantılı dünyası için tasarlandı,” dedi. “ViewSonic, PC sonrası döneme geçişi, geleceğin tam kapsamlı bağlantılı monitör çözümleriyle kucaklaştırıyor. Tüketiciler için, VSD220, İnternet’te gezinmek, sosyal ağlarda iletişim kurmak ve Android uygulamalar dünyasının keyfini sürmek için mükemmel. Ticari uygulamalar için, VSD220, sinyalizasyon, ağırlama sektörü, danışma noktası ve kiosk gibi Android uyumlu dikey pazar uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayan esnek bir çözüm olarak hizmet ediyor. İhtiyaç ne olursa olsun, yeni Akıllı Monitörlerimiz, bağlantılı bilişimin geleceği.”
Texas Instruments’in OMAP platformu iş biriminin iş geliştirme müdürü Ketan Malani, “OMAP 4 işlemcimizin lider yeteneklerinin ViewSonic’in yeni VSD220 Akıllı Monitöründe hayat bulduğunu görmekten gurur duyuyoruz,” dedi. “Bilişim pazarının bütün seviyelerindeki tüketiciler, evde, işte ve oyunda, tam HD kabiliyetlerini, zengin kullanıcı ara yüzlerini, güçlü etkileşim yeteneğini ve diğer zorlayıcı özellikleri talep ediyorlar. Özünde OMAP 4 işlemcimizin olduğu Akıllı Monitör bütün bunları ve daha fazlasını, insanların İnternet’i nerede ve nasıl kullandıklarında bir devrim yaratarak sağlıyor.”

VSD220
VSD220, kullanıcılara, hem kendi içinde olan, hem de kullanımı kolay olan bütçeye uygun bir formatta PC’siz bir ağ bağlantısı sağlıyor. Çift noktalı bir optik dokunmatik ekran, bütünleşik bir Android işletim sistemi ve tam kapsamlı Google GMS belgesiyle, kullanıcılar, tablet bilgisayar benzeri bir gezinme deneyiminin, 22 inç dokunmatik özellikli tam HD ekranın ve çok yetenekli bir bilgisayarın keyfini tek bir cihazda paketlenmiş olarak yaşayabilirler.
Texas Instruments’in çok çekirdekli OMAP 4 işlemcisinden güç alan VSD220, hızlı ağ gezintisi sağlamak için ideal olan anında yanıt verebilirlik ve etkinlik, görüntü bozuklukları olmadan video izleme, grafik bakımından zengin oyunları oynama ve çoklu uygulamaları aynı anda gerçekleştirme olanağı sağlıyor. VSD220’yi geleneksel bir PC olarak kullanmak isteyenler için, Akıllı Monitör çok çeşitli klavyelere ve farelere uyumlu; hem USB’li, hem de kablosuz modeller, kullanıcının deneyimini kendi bireysel ihtiyaçlarına uygun olarak daha da kişiselleştirmesine olanak veriyor.
İlave fonksiyonellik için, VSD220, daha geniş ekran alanı için bir diz üstü veya tablet bilgisayarlara bağlanmak ve dokunmatik özellikli işletim sistemlerini desteklemek için bir Mikro HDMI dahil, çok yönlü bağlanabilirlik seçenekleri sunuyor. VSD220 ayrıca üç USB yuvasına, bir Mikro SD kartına ve RJ45 ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi ve Bluetooth teknolojisi dahil, çok sayıda ağ bağlantısı seçeneklerine sahip. Video konferans ve fotoğraf çekimi için yapı-içi bütünleşik mikrofonlu 1,3 Milyon Piksel kamerayla ve bütünleşik SRS Premium Sound hoparlörlerle eşleştirilmiş VSD220, eksiksiz bir multimedya paketi. ViewSonic’in VSD220 Akıllı Monitörü, yaklaşık 1200 TL (KDV dahil) bir fiyatla Ocak sonu itibarıyla Türkiye’de piyasaya sunuldu.