LG’den Curved OLED TV


 

Yeni Curved OLED TV, LG’nin teknoloji ve tasarım alanındaki öncülüğünü bir kere daha ispatladı.
LG Electronics, CES 2013 Fuarı’nda, devrim niteliğindeki Curved OLED TV’si EA9800’ü teknoloji severlerin beğenisine sundu. LG’nin inovatif WRGB teknolojisiyle gelen ürün, etkileyici kavisli bir tasarıma ve canlı görüntü kalitesine sahip.
Benzersiz yeni EA9800 modeli, CINEMA 3D-3 Boyutlu desteğine sahip endüstrinin ilk kavisli ergonomik tasarımı. Ürünün kavisi sayesinde bütün ekran yüzeyi seyircinin gözlerine eşit uzaklıkta bulunuyor ve bu sayede ekran kenarlarında görsel bozulma ve ayrıntı kaybı sorunları ortadan kalkıyor. CES 2013 Fuarı’nda konuşan LG Electronics Ev Eğlencesi Bölümü Yönetim Kurulu Başkanı Havis Kwon, şirketinin yeni yıla ilişkin vizyonunu anlattı ve LG’nin yeni nesil televizyon pazarına liderlik etme iddiası hakkında bilgi verdi.
“2013, LG açısından yeni televizyon çağının başlangıcı anlamına geldiği için önemli bir yıl” diyen Kwon, “OLED TV ve Ultra HD TV gibi pazardaki oyunun çehresini değiştiren ürünlerimizle endüstri liderliği konusunda son derece güçlü stratejik bir konumda bulunuyoruz. Ultra HD TV’lerimizi rakiplerimizden önce ve OLED TV’lerimizi 2013’ün ilk çeyreğinde piyasaya sunarak hızın başarının kritik bileşeni olduğu bir pazarda liderliğimizi bir adım daha ileriye taşıyacağız” değerlendirmesini yaptı.

Zengin renk derinliği
LG’nin OLED TV’leri mükemmel WRGB teknolojisi sayesinde şaşırtıcı derecede canlı ve gerçekçi görüntüler üretiyor. Four-Color Pixel sistemi, yüksek renk kalitesi elde etmek için geleneksel RGB düzeneği ile birarada çalışan bir beyaz alt piksele sahip. Color Refiner özelliği ise daha önce görülmemiş düzeyde canlı ve doğal renkte görüntüler sunuyor.
55 inç OLED TV, ortamdaki parlaklık ya da izleme açısı ne olursa olsun sınırsız kontrast oranı sağlıyor. Ürün ayrıca sınırsız kontrast oranı ile canlı renkler ve siyahın derinliğini tamamlayan High Dynamic Range (HDR) algoritmasına sahip. Söz konusu teknoloji, kontrast oranı tutarlılığı ile maksimum renk ayrımını garanti ediyor. OLED teknolojisi ışık yayarak görüntü oluşturduğu için herhangi bir LED veya panel ışıklarına gerek duyulmuyor. Bu sayede LG OLED TV’ler hafif ve ince tasarımlarıyla dikkat çekiyor. EA9800’ün öncü, ultra modern tasarımı ve kavisli ekranı TV izleme deneyimini maksimize etmek için bütün görsel engelleri ortadan kaldırıyor. Modelin ağırlını azaltmak için karbon fiber ile güçlendirilmiş plastik (Carbon Fiber-Reinforced Plastic–CFRP) kullanılırken OLED TV’nin pürüzsüz stili ve ince profili, LG’nin WRGB teknolojisinin sağladığı çarpıcı görüntüleri tamamlıyor ve eksiksiz bir TV izleme deneyimi yaratılmasına yardımcı oluyor.

En kapsamlı ev eğlencesi
LG’nin kağıt binceliğindeki tasarımı, ekran ile ayak kısmını kusursuz bir estetikle adeta görünmez bir şekilde birleştiriyor. Öte yandan, Cinema Screen adı verilen neredeyse çerçevesiz tasarımı ile izleyiciyi içine çeken görüntüler sunuyor. Minimum ölçülerdeki çerçeveler gerçek anlamda kapsayıcı bir 2 ve 3 Boyutlu seyir deneyimi yaşanmasına yardımcı oluyor. Yeni model tek bir kişinin bile kurulumu yapmasına imkan veren, kolayca monte edilebilen bir duvar askısı ile birlikte geliyor. Bütün bunların yanı sıra, Smart Touch Control özelliği LG’nin OLED TV tasarımlarını rakiplerin benzer modellerinden farklılaştırıyor. Yeni özellik daha çekici bir görünüm ve daha güçlü kontrol deneyimi sunuyor. Ekranın alt kısmındaki kayar dokunmatik tuş, kullanıcıya kanalları değiştirme, ses ayarı yapma ve televizyonu açıp kapatmak gibi temel fonksiyonları sezgisel ve şık bir şekilde kontrol etme imkanı veriyor.
LG’nin endüsri lideri CINEMA 3D teknolojisi ile Smart TV özelliklerini bir araya getiren OLED TV’leri, bugüne kadar geliştirilmiş en kapsamlı ev eğlencesi deneyimini sunuyor.