Test Merkezi


Zeynep Kurtpınar

Acer ICONIA W700
3. Nesil Intel Core Ultrabook işlemci teknolojisini barındıran ICONIA W700, kullanıcılarına
ultra tablet bilgisayar deneyimini sunuyor.

Kutu içeriği
-Acer ICONIA W700 tablet bilgisayar
-Şarj adaptörü
-Lityum-polimer pil
-Kullanım kılavuzu ve garanti belgesi

Teknik özellikler
-İşletim sistemi: Windows 8
-İşlemci türü: Core i3
-İşlemci hızı: 1,40 GHz
-Çift çekirdek
-4 GB standart bellek
-Ekran: Aktif Matris TFT Renkli LCD
-Ekran teknolojisi: CineCrystal
-Ekran modu: Full HD
-Ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080
-Arka aydınlatma teknolojisi: LED
-HDMI girişi
-Klavye tipi: dokunmatik ekran klavyesi
-Pil kapasitesi: 4850 mAh
-Fiziksel özellikleri: yükseklik 11,9 mm, genişlik 295,0 mm, derinlik 191,0 mm ve en boy oranı16:9
-Kamera: 5 Milyon Piksel

Tasarım
Acer tarafından kullanıcılarına sunulan Windows 8 işletim sistemine sahip ICONIA W700, tasarım açısından oldukça sade bir duruş sergiliyor. Diğer tablet bilgisayarlarla kıyaslandığı zaman boyut olarak daha büyük olduğu hemen dikkat çekiyor. Tablet bilgisayarların daha pratik ve kolay taşınabilir olması gerektiğini de düşünecek olursak, ICONIA W700 elde taşımanız için pek elverişli değil. Bu nedenle ya boyutlarına alışmanız gerek ya da bir çanta edinmeniz. Cihazda bulunan hoparlörler üst kısımda yer alırken, tablet bilgisayarın sol tarafında ise USB, şarj girişleri ile HDMI çıkışı bulunmakta. Cihazın sağ tarafında sırasıyla açma/kapama- ekran kilit ve ses kademe tuşları ile birlikte kulaklık girişi yer alıyor. Ayrıca alt kısmında olan klavye girişi ile bilgisayar olarak da kolay bir kullanım sunuyor. Cihazda bulunan 5 Milyon Piksellik kamera diğer tablet bilgisayarların kameralarıyla kıyaslandığında fark yaratmaya yetecek kadar başarılı değil.

Ekran ve verimlilik
Güçlü ekran teknolojisine sahip W700 tablet bilgisayar, sade tasarımının dışında ekran çözünürlüğü ile de kendini ayırt ettirmeyi başarıyor. Cihazda ekran çözünürlüğü (1920 x 1080) piksel ve Tam HD teknolojisi kullanılıyor. Çoklu dokunmatik LED arka ışıklandırmalı ekran, fotoğraf, video ve film konusunda oldukça keskin detaylar sunuyor. Tablet bilgisayarda Windows 8 ile birlikte geleneksel masa üstü ara yüzünü kullanmak da oldukça kolay. Böylelikle Windows 8’deki farklılıkları yaşarken, alıştığınız kullanımdan da kopmamış oluyorsunuz. Cihazın batarya kullanımı açısından oldukça verimli olduğunu söyleyebilirim. Acer W700 içeriğinde bulundurduğu ‘Instant On’ ve ‘Always Connect’ teknolojileri sayesinde 6 saniyede açılıyor, 1,5 saniyede uyku durumundan çıkıyor ve 2,5 saniyede İnternet’e bağlanabiliyor.
Sonuç olarak; görsel ve hız anlamında oldukça elverişli olan Acer ICONIA W700’de alışmanız gereken tek özellik ağır oluşu. Verimlilik anlamında kullanıcısına kolaylık sağlayan cihaz ile her an her yerde güncel kalmanız mümkün.

Next Piri Reis GPS yol bul cihazı
Next tarafından piyasaya sürülen Piri Reis cihazı, tüketicilerin gerek trafikte gerekse hayatlarındaki aradıkları yolu bulmalarını sağlıyor.
iGo işbirliği ile piyasa sürülen cihaz, bir yol bulucu olmaktan çok daha fazla niteliği içerisinde bulunduruyor.

Kutu içeriği
-5 inçlik Next cihazı
-Garanti belgesi
-USB Şarj Kablosu
-Çakmak bağlantısı
-USB çoğaltıcı
-Ürün sabitleyici
-Kurulum CD’si
- Kullanım kılavuzu
- 2 adet yapışkan etiket

Teknik özellikler
-ARM Cortex A8+GPU+VPU
-1.00 GHz İşlemci hızı
-5 inç çoklu dokunmatik ekran
-(800x400) piksel çözünürlük
-FM verici
-Wi-Fi
-GPS
-512 MB DDR3 Ram
-8 GB Flash depolama alanı
-G-Algılayıcı

Tasarım
Next GPS Piri Reis cihazı, (13,5x8,3x1,0)cm boyutlarına sahip. Mat siyah renge sahip olan cihaz 155 gr. ağırlığında. Cihazın sol yanında, SD kart yuvasını, kulaklık girişini, USB bağlantı noktasını ve AV-IN bağlantısını bulabilirsiniz. Sade ve çekici bir tasarıma sahip olan ürün, kullanmış olduğu yazılım sayesinde de kullanım kolaylığı sağlıyor. 5 inçlik bir ekrana sahip olan Next Piri Reis, hızlı işleyen dokunmatik ekranı ile göz dolduruyor.

Yazılım

Next Piri Reis, kullanmış olduğu Android 4,0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi sayesinde kullanıcılara büyük avantajlar yaratıyor. Cihazın Android kullanıyor oluşu, birçok uygulamayı indirmenize, denemenize ve kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu sayede herhangi bir tablet bilgisayardaki veya akıllı telefonunuzdaki rahatlığı yakalamış oluyorsunuz. Yol bulmanızın yanı sıra, oluşturacağınız kişisel e-posta adresleri, film izleme seçenekleri ve benzeri birçok uygulama ile büyük bir rahatlık elde etmiş konuma geliyorsunuz. Google Play’den indirebileceğiniz uygulamalar, sizin yol aramanızdan öte, İnternet gezintileri yapabilmenize olanak yaratıyor.
Ayrıca ürünün içerisinde, Next ve iGo ile gerçekleştirilen iş birlik kapsamında sunulan “iGo Primo GPS Yol Bul” özelliği, kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Next’in sunmuş olduğu ‘Next Naviclub’ üyeliği ile ücretsiz güncelleştirmeler ve birçok farklı avantajlardan yararlanabilirsiniz.
Sonuç olarak; Next’in iGo iş birliği ile piyasaya sunmuş olduğu Piri Reis ürününün faydalı olduğu söylenebilir. Ürünün Android işletim sistemi kullanıyor olması; tüketicilerin sadece yol bulmaktan faydalanmadıklarını aynı zamanda bir tablet bilgisayar gibi istedikleri birçok işlemi yapabileceklerine işaret ediyor. İster aracınızda isterseniz de araç dışında kullanabileceğiniz bu ürünün hayatınıza ek katkılar sağlayacağını söylemek mümkün.