Temmuz 2001 Sayı: 70

Telepati Telekomünikasyon

Hürriyetim
Konular

Yerel ağlardan, küresel ağlara
1986 yılının Kasım ayında kurulan Arskom, işe başladığı günden bu yana yalnızca çözüm geliştirmeyi amaç edinmiş ve sektörel bazda birçok başarılı projeye imza atmış.

AstraZeneca'dan e-iş atağı
Dünyanın en büyük ilaç firmalarından AstraZeneca ve dünya devi IBM bilgi teknolojileri alanında 1.7 milyar Amerikan Doları değerinde küresel stratejik işbirliği anlaşmasına imza attı.

Avaya, CRM çözümüyle müşteri ilişkilerinizi güçlendiriyor
İşletmelerde müşteri ilişkilerini geliştirmeye yönelik yeni teknolojilerin tanıtıldığı Avaya CRM Günü, 30 Mayıs'ta Swissôtel'de gerçekleştirildi.

BEA ve Crea-World'ün teknolojik iş ortaklığı
Dünyanın önde gelen yazılım firmalarından BEA Systems'ın temsilcisi eSolutions ve teknolojik bir araştırma-geliştirme merkezi olan Crea-World işbirliği yapıyor.

Beko Elektronik geleceğin teknolojisini evinize getiriyor
Krize rağmen teknoloji yatırımlarını ertelemeyen Beko Elektronik, eğlence merkezli ev ağı projesinin altyapısını tamamladı.

Macintosh ve sayısal video
Macintosh'u sayısal video yapımında olağanüstü bir platform kılanın ne olduğunu biliyor musunuz?

Bnet
Internet ve iletişim çözümleri konusunda öncü bir kuruluş olan Bnet, 1996 yılından bu yana sunmakta olduğu hizmetlerini en yeni teknolojilerle destekleyerek kurumların yeni ekonomiye ayak uydurmalarına olanak tanımaktadır.

Cisco Systems Bozgunculara şans tanımıyor
Internet dünyasının lider firmalarından Cisco Systems, bilgisayar ağları üzerinde bilgi hırsızlığı, veri sabotajı ve mali sahtekarlık yaparak, şirketlerin korkulu rüyası haline gelen bozgunculara karşı geliştirdiği Cisco Güvenlik Çözümleri'ni "Showcase 2001" de sergiledi.

Comnet ve HP'den Biyer'e güçlü Internet altyapısı
Internet'te içerik hizmetleri veren Biyer'e güçlü bir Internet altyapısı sağlamak üzere donanım tarafında HP, barındırma (colocation) ve uygulama alanlarında ise Comnet komple hizmet sunuyor.

İşinizin merkezinden Internet'inizin merkezine; COMSATWeb
Internet iş dünyasındaki iletişimi değiştirebilen oldukça etkili bir güç haline gelmiştir. Dünyanın neresinde olursa olsun iş dünyası, üretimi geliştirmek, işbirliği içinde bulunduğu firmalar ile verimli iletişim kurmak, servislerini, mevcut ve potansiyel müşterilerine verecekleri mesajı hızlandırmak için Internet'e hızlı ve güvenilir bir şekilde ihtiyaç duyarlar.

CPG Ericsson ihracata odaklandı
CPG Ericsson, İstanbul Yeşilköy'deki serbest bölgede faaliyet göstermek üzere şirket kurdu. CPG Ericsson, serbest bölgenin olanaklarından yararlanarak dış pazarlarda daha etkin olmayı hedefliyor.

Mobil bilgi, haber, eğlence; "Mobil Hürriyetim"de
Hürriyet, iletişim teknolojilerinin getirdiği tüm olanaklardan yararlanarak okurlarına birçok farklı kanaldan birden ulaşmak için çalışmalarını sürdürmekte. Öncelikle Internet ortamındaki Hürriyetim hizmetleriyle başlayan yolculuk, gelişen mobil iletişim teknolojilerine ve artan "mobil olma" ihtiyacına paralel olarak geliştirildi. İçeriğini her an ve her yerden kullanıcısına ulaştırmayı hedefleyen Hürriyetim ekibiyle, Mobil Hürriyetim servislerini ve vizyonunu konuştuk.

EMC Türkiye ofisi hızla büyüyor
EMC, İstanbul'da yeni merkezine taşındı. Veri depolama altyapı çözümleri konusunda dünya lideri EMC, Ankara'da da yeni ofisini hizmete soktu.

GSM: Yarım milyarlık güç
Ericsson'un oluşumunda merkezi ve anahtar bir rol aldığı küresel mobil iletişim, gelişimi ve yayılımı açısından önemli bir dönüm noktasına ulaştı.

www.gima.com.tr Kapıda öde! "Gima sen-al market!"
Gima artık Internet üzerinden de "sen-al market!" olarak müşterilerine ulaşıyor.

HP'nin değişen iş akışlarına yönelik yeni yazılım stratejisi
Günümüzde teknoloji nefes kesici bir hızla değişiyor ve pek çok itici güç tarafından yönlendiriliyor. Bu hızlı akış içerisinde, hizmet veren İnternet altyapısına ve kullanımı kolay bilgi cihazlarınaihtiyaç duyuluyor.

IBM'den mobil dünyaya davet
IBM, Genel Müdür Lou Gerstner'in endüstri analistleriyle sohbet toplantısında dile getirdiği ''Birkaç yıl içinde iki milyar mobil teknoloji uyumlu cihaz kullanılıyor olacak'' öngörüsünü yaşama geçirmek için büyük bir adım atarak, taşınabilirlerden ana bilgisayarlara tüm ürün ailesini mobil teknolojiye uyumlu hale getireceğini açıkladı.

HP ve Intel'in 6 yıllık emeği gün ışığına çıktı
HP, işletmeleri yeni nesil bilgi işlem teknolojilerine taşımak üzere Intel ile birlikte tasarladığı Intel® ItaniumTM işlemciyi tanıttı.

"Ülkem varsa ben de varım"
Vehbi Koç

Türkiye'nin geniş kapsamlı ilk iş Net kapısı: www.kobiline.com ile Koç Topluluğu ve Microsoft Türkiye, ekonomiye ivme kazandıracak bir projeye imza atıyor.

Bilgi ve iletişim dünyası Koç.net Day'de biraraya geldi
Türkiye'nin Kurumsal Servis Sağlayıcı pazarında lider konumda bulunan Koç.net tarafından sağlanan katma değerli hizmetler, Koç.net'in iş ortakları ve müşterilerinin katılımıyla 15 Haziran 2001 tarihinde Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen Koç.net Day'de aktarıldı.

Gelişen teknolojilerle birlikte gelişen kuruluş: K.V.K.
Türkiye'nin lider mobil iletişim cihazları distribütörü K.V.K.'da, Muzaffer Akpınar'ın Fintur Teknoloji Grubu'nun başına CEO olarak atanmasının ardından, Genel Müdürlük görevine K.V.K. bünyesinde 1999 yılından bu yana Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Haluk Gökçe getirilmişti.

Lockeed Martin karlılığını sürdürüyor
Lockheed Martin 2001 mali yılının ilk çeyreğinde büyümesini sürdürdü. İlk 3 ayda şirket, hisse başına 0.25 dolar net gelir sağladı. Lockheed Martin 2002 yılı satış ve kar tahminlerini de açıkladı.

Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer'dan Türk iş dünyasına Office XP tanıtımı
Türkiye'yi ziyaret eden Microsoft'un CEO'su Steve Ballmer, 6 Haziran günü gerçekleşen toplantıda Office XP'yi iş dünyasına tanıttı.

Mobil Telefonlar: Doğru Bağlantılar
Geçtiğimiz birkaç yıl, mobil telefonlardaki konnektör kullanımında önemli değişikliklere sahne olmuştur. Bunların arasında konnektör teknolojisindeki değişimleri, üretim miktarları, dağıtım metodları, tasarım evreleri ve müşteri-tedarikçi ilişkilerini sayabiliriz.

Motorola geleceğin gözü kulağı olacak
Motorola, günlük yaşamın boyutlarını değiştirecek "Geleceğin Mobil İletişim Tasarımları"nı sunuyor.

E-postalarınız Mynet.com ile mobil telefonunuzda
Mynet.com'dan iş yaşamınızı kolaylaştıran hizmet: E-postalar artık mobil telefonda, kısa mesaj (SMS) Internet'ten.

Nokia 9210 Communicator: Bütünleşik çoğulortam telefonu
Telekomünikasyon sektörünün dünya devlerinden Nokia tarafından düzenlenen bir davet ile Nokia'nın son teknoloji harikası Nokia 9210 Communicator tanıtıldı.

Nokia TETRA'da açıklık, kalite, esneklik ve daha fazla seçenek
Sayısal Profesyonel Mobil Telsiz Standardı
Tüm dünyadaki Profesyonel Mobil Telsiz (PMR) kullanıcıları, gelişen hizmet anlayışıyla telsiz sistemlerinden daha fazla performans beklemektedir.

Akıllı şebeke uygulamalarında yeni yönelimler
Günümüzde haberleşme ağlarında taşıyıcılık özelliğinin iyi olması, tek başına son kullanıcıyı cezbedecek yeterli özellik olmaktan uzak olup, asıl katma değerin haberleşme ağlarından alınabilecek servislerle sağlanacağı gerçeği araştırmacıları bu servislerin günümüz teknolojilerinden kaynaklanan sınırlandırmaları ortadan kaldıracak yaklaşımlar geliştirmeye itmektedir.

Palm teknolojisinde yeni gelişme: Palm GSM
Avuçiçi bilgisayarında dünya lideri Palm teknolojisinde son gelişme; Palm cep bilgisayarları artık, GSM telefon olarak da kullanılabilecek.

Pargem en yeni iletişim teknolojilerini Türkiye'ye taşıyor
Teknolojinin gideceği yönü son derece başarılı bir şekilde öngören Pargem, 1996 yılında Cisco ile çalışmaya başladı.

Superonline'dan firmalara anahtar teslimi teknoloji çözümleri
Superonline, Internet'in yaygınlaşmasıyla iş dünyasının yapısının ve ihtiyaçlarının hızla gelişmesini göz önüne alarak özellikle kurumlara yönelik anahtar teslimi teknoloji çözümleri sunmaya başlıyor.

"Yasal tekelin kaldırılması Türk Telekom'a da faydalı olacak"
Hayati önem taşıyan durumlarda haberleşmenin hızı ve güvenilirliği söz konusu olduğunda operasyonel etkinlik oldukça önem kazanmaktadır.

Hayati önem taşıyan durumlarda hızlı ve güvenilir haberleşme: Motorola Dimetra
Sayısal Profesyonel Mobil Telsiz Standardı
Tüm dünyadaki Profesyonel Mobil Telsiz (PMR) kullanıcıları, gelişen hizmet anlayışıyla telsiz sistemlerinden daha fazla performans beklemektedir.

Time Communications, hızlı, çalışkan, sorunsuz ve üstelik nazik bir yardımcı yarattı: Sekretel
10 yılı aşkın tecrübesiyle yurtiçinde ve yurtdışında sunduğu iletişim çözümlerine bir yenisini
daha ekleyen Time Communications dünya devi olan iş ortağı Intel ile beraber geliştirdiği Sekretel adındaki ürününü piyasaya sundu

Telekomünikasyon sektöründe kuşkulu rekabet
Ucuz ve kaliteli hizmet amacıyla rekabete açılan telekomünikasyon sektöründe son günlerde tüketiciyi yanıltıcı bir karalama kampanyasına hedef olan Türk Telekom'dan yazılı bir açıklama yapıldı.

net.ULTRA ile size özel Internet
Turk Nokta Net, Türkiye'nin tek 'kişiye özel Internet servisi'ni başlattı.

Ünitel Technomarket Kıbrıs Sanayi Fuarı'ndaydı
Açılışı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tarafından yapılan 25. KKTC Uluslararası Sanayi Fuarı yapıldı.

Veezy'den Internet'e ekonomik 'Vize'
Veezy'den 1 milyon TL'ye, kullandığın kadar öde Internet Erişim Paketi, Vize. Internet'te avantajlı bir dünya sunmayı hedefleyen Vize, her ay ilk 5 saati ücretsiz olan ekonomik bir kullanım hakkı sağlıyor.


Köşe Yazıları

PamukbankKısa Haberler

HP ve Allshare'den ortak bankacılık çözümleri
Ödeme Sistemlerinin iki devi MasterCard ve Europay birleşiyor
Pamukbank'tan bankacılık müşterilerine "özel" sohbetler
Yapı Kredi, KoçSistem Kiosk'larını seçti
Siemens ile İş-Tim arasında 350 milyon dolarlık anlaşma imzalandı
Alcatel Teletaş'tan bedelsiz hisse senedi dağıtımı
Hewlett-Packard'dan Anixter distribütörlüğünde yeni Procurve Switch 4108gl
Avaya 2002 Dünya Kupası'nın teknoloji sponsoru
Başarı Telekom'dan kurumsal Internet'te çok cazip fiyatlar
BEA ve Crea-world'den m-iş semineri
Bilişim A CeBIT Event kapılarını değişime sonuna kadar açtı
Internet hiç bu kadar kazançlı olmamıştı
Ericsson'dan çok cazip yaz kampanyası
estore'a yeni çehre
HP'nin yeni finans sektörü müdürü Levent İskit
Infonet'ten uygun maliyetli güvenlik çözümleri
Siemenes ile İş-Tim arasında 350 milyon dolarlık anlaşma imzalandı
Kobiline'a ilk beş günde 5000 üye
Arıkanlı Holding Başkanı İbrahim Arıkan'a Lefke Avrupa Üniversitesi'nden Onursal Doktora
Philips Okan Bayülgen Show'la bol hediyeli bol keyifli dakikalar
Kredi kartlarının pabucu dama atılacak
Samsung'dan dünyanın en ince mobil telefonu
Samsung mobil telefonda büyüyor
"Siemens ile Değiştir" Kampanyası'nda eski GSM telefonunuz 45 milyon değerinde
Telsim'den SMS kullanıcılarına özel hizmet
Peşin ödemede sabit ücret garantisi
Türk Telekom afetzedelerin telefon borçlarını erteledi
Hazır Kart gençleri yaz kampına götürüyor
Turkcell, kalkınmada öncelikli illerdeki 53 okula bilgisayar laboratuvarı kurdu

GSM Mobil Telefonlar Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey

GSM Ürünler
Türkiye'de Satılan GSM Mobil Telefonların Karşılaştırmalı Fiyat Tablosu.
GSM Tablo
GSM Servisleri


GSM Hatlar