Vestel, Türkiye’nin ilk TFT-LCD TV’sini üretti


Vestel geliştirdiği, Türkiye’nin ilk TFT-LCD TV’sini iç ve dış pazara aynı anda sundu. Onyx Flat 15” TFT-LCD TV, hem televizyon hem de bilgisayar monitörü olarak kullanılabiliyor.
Vestel’in 2003 yılında geliştirdiği Onyx TV serisinin bu yeni üyesi; estetik tasarımı, ince ve az yer kaplayan dekoratif görünümüyle özellikle ofis odaları ve mutfak gibi mekanlarda yüksek teknolojiye önem veren tüketiciler tarafından tercih ediliyor.
Elektronik ve beyaz eşya üreticisi Vestel’in, yıllık cirosunun yaklaşık yüzde 5’ini ayırdığı dev AR-GE merkezinde geliştirilen son ürün TFT-LCD TV, Türkiye ile dış pazarlara aynı anda sunuldu. Vestel 15’’ TFT-LCD TV’leri İtalya, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde satıyor.
Hem televizyon hem de bilgisayar monitörü olarak kullanılabilen, tam düz TFT-LCD ekrana sahip televizyon; estetik görünüm, kolay kullanım, yüksek çözünülürlük ve kontrast oranı, yüksek parlaklık ve yüksek ses kalitesi özelliklerinin tümüne sahip. Ayrıca; 12 V ile çalışabilme özelliği sayesinde arabaların çakmak soketine bağlanarak mobil olarak da kullanılabiliyor.
15 inch’lik ekran büyüklüğü ve tam düz ekrana sahip olması nedeniyle her açıdan izlenebilmesi ve bilgisayar olarak çalışırken TV’den ses alabilme gibi özellikleri bu televizyonu, ofislerde masa üstünde, mutfaklarda ve yatak odalarında benzersiz kılıyor. Çocuk kilidi, zaman ayarlı kapanma, programlara isim verebilme, 25 ms’ hızda yanıt verme, etkileşimli yardım menüsü, enerji tasarrufu TFT-LCD TV’nin benzersiz özelliklerinden birkaçı.
Türkiye genelindeki 600’ü aşkın satış sonrası servis noktası ile Vestel güvencesi altında pazara sunulan TFT-LCD TV’ler, avantajlı kampanyalar ve uygun ödeme seçenekleri ile 1500’e yakın Vestel satış noktasında tüketicileri bekliyor.