Elektrik kesintilerine karşı, hassas cihazlar için


Güç kaynakları alanında önemli bir yere sahip olan Tunçmatik, portföyüne eklediği yeni ürünü ile, hassas (örn. medikal) cihazların kullanıldığı ortamlardaki bilgisayarları elektrik kesintilerine karşı koruyor. Tunçmatik Hi-Tech, ağ üzerinden anında erişimli oluşu ve çift çıkış sistemi sayesinde daha fonksiyonel ve kaliteli bir ürün olma özelliği taşıyor
“Line-interactive” ürünleri ile sektörün önde gelen firması olan Tunçmatik, hassas cihazları kontrol eden bilgisayarlara sahip ofislere özel, yeni ürününü piyasaya sundu. Tunçmatik Hi-Tech, ani dalgalanmalardan arınmış enerji çıkışı ile kendisine bağlı cihazları korurken, mikroişlemci kontrollü arabirim sayesinde de, LCD ekran üzerinden sistemin kontrolünü ve izlenmesini mümkün kılıyor.
Estetik tasarımı ile dikkat çeken Tunçmatik Hi-Tech 1-2-3 kVA ağ üzerinden anında erişimli KGK, çift çıkış özelliğine sahiptir. Bu özellik, kesintisiz güç kaynağına bağlı cihazların, önem sırasına göre, farklı zamanlarda sistemden çıkışını sağlar. Örneğin; yazıcı, sisteme yüklenen komut doğrultusunda elektrik kesintisini takip eden 3.dakikada, bilgisayarlar daha geç bir sürede otomatik olarak kendini kapatır. Böylece hassas cihazların kullanması için enerji ve zaman kazanılır.
Yeni ürünün, voltaj problemi olan ofisler ile medikal vb. cihazların kullanıldığı işletmelerin önemli bir sorununa çözüm getirdiğini söyleyen Tunçmatik Genel Müdürü Mehmet Özer, “Artık kesintisiz güç kaynakları yanı sıra, EKT-Enformasyon ve Komünikasyon Teknolojileri sektörünün farklı alanlarında da pazara sunacağımız ürünler ile, başlattığımız atılıma ciddi bir ivme kazandıracağız” dedi. (www.tuncmatik.com)