Atlas On-Line güvenli erişim paketleri

Atlas On-Line, 28 Mayıs tarihinde Harbiye Askeri Müze’de gerçekleştirdiği toplantıyla çözüm ortaklarını bir araya getirdi.

SYMANTEC ile gerçekleştirdikleri işbirliği sonucu hazırlanan yeni ürün ve satış kampanyalarının tanıtıldığı etkinlikte, ayrıca 2002 yılının en başarılı çözüm ortaklarına da ödül verildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Atlas On-Line Genel Müdürü Erdal Tanıl, 2003 yılında bilgi teknolojileri harcamalarında bir patlama yaşanmasının beklendiğini ancak bunun gerçekleşmediğini belirtti. Enformasyon ve komünikasyon teknolojileri sektörünün belirli bir noktaya henüz geldiğini ifade eden Tanıl; İnternet kullanım oranının düşük olduğunu, ancak İnternet erişim servisine talebin olduğunu ve kullanım oranının da artacağını söyledi.
Gerçekleşen uygulamaların İnternet ağının genişlediğini gösterdiğini söyleyen Symantec Genel Müdürü Gökhan Say, İnternet’in gelişmesini engelleyecek tek faktörün elektronik saldırılar olduğunu ve buna karşı önlem alınması gerektiğini belirtti. Elektronik saldırıların arttığına dikkat çeken Say, şöyle devam etti:
“Geçen yıl siber saldırıların verdiği zarar 266 milyar Dolar. Saldırıların artması İnternet kullanımının arttığı anlamına geliyor. Virüsler gelişen teknolojilere göre evrim geçiriyorlar ve her geçen gün daha tehlikeli hale geliyorlar. Bu durumda saldırıların kritikleşeceği düşünülüyor. Diğer yandan ‘korsan’ saldırıları da artıyor. Geliştirilen birtakım programlarla artık ‘korsan’ olmak çok kolay. Saldırı teknolojilerinin artmasıyla saldırganlar bu alanda çok büyük bilgi seviyelerine sahip olmadan hareket edebiliyorlar. Firmalar bu saldırılara karşı çok iyi şekilde korunmalılar. Saldırılara ve virüslere karşı korunmada firmalar için maliyetler çok önemli. Firmanın ihtiyaçları doğrultusunda farklı koruma çözümleri sunulmalı. Biz bunu yapıyoruz.”

‘VIP Dial Up’ ve ‘Secure Line’ ile firmalara güvenlik çözümleri
Symantec’le gerçekleştirilen işbirliği ile oluşturulan ‘VIP Dial Up’ ve ‘Secure Line’ isimli ürünlerle İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla giderek artan güvenlik sorununa çözüm getirilmesi hedefleniyor. Atlas On-Line ve Symantec işbirliğiyle hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların çözüm arayışları ve bunun için gereken yüksek maliyetler ortadan kaldırılmış; ayrıca kullanıcılara tek bir ürünle birkaç hizmet birden sunulmuş oluyor. ‘VIP Dial Up’ ve ‘Secure Line’ paketleri ile kullanıcıların İnternet bağlantısı, antivirüs ihtiyaçları ve güvenlik sorunları tek bir noktada çözümleniyor.
Toplantı sırasında 2002 yılının en başarılı çözüm ortaklarına da ödülleri verildi. Çözüm Bilgisayar - En İyi Çözüm Üreten Firma; 8 Net Reklam ve İletişim - En İyi Web Çözümleri Üreten Firma; Vektör Bilişim ise 2003 yılının En İyi Satış ve Proje Üreten Firma Adayı ödüllerini aldılar.

 

VIP Dial Up
Atlas On-Line 1 yıllık İnternet erişim paketi ile Norton İnternet Security programı birleştirilerek güvenli çevirmeli ağ İnternet erişim paketi oluşturuldu.

VIP HOST
50MB Web yayını
56K çevirmeli ağ İnternet bağlantısı
Norton İnternet Security
25 adet e-posta
1 yıllık .com/.net alan adı tescili
FTP ile siteyi sınırsız güncelleyebilme imkanı

350 ABD Doları/Yıl+KDV
VIP ISDN
128K ISDN BRI
Norton İnternet Security

250 ABD Doları/Yıl+KDV

VIP DIAL UP
56K çevirmeli ağ bağlantısı
Norton İnternet Security

99 ABD Doları/Yıl+KDV

Secure Line
Atlas On-Line’nin yaklaşık 18 aydır süren 24 ay taksitli satış kampanyasında yer alan ürünlerine Symantec VPN 100 Appliance ve VPN 200 Appliance ürünleri de eklendi. Kurumsal kullanıcılar, bu paketle yönlendirici ve modemin yanı sıra Symantec güvenlik ürünlerine de taksitli satış imkanıyla sahip olabilecekler.

64K SECURE LINE
64K Kiralýk Hat Kurumsal Eriþim
Cisco 805 Yönlendirici + WIC 1T + V35 Kablo
NB 2703 Modem
VPN 100 Appliance

266 ABD Doları/Ay+KDV

128K SECURE LINE
128K Kiralık Hat Kurumsal Erişim
Cisco 805 Yönlendirici + WIC 1T + V35 Kablo
NB 2703 Modem
VPN 100 Appliance

377 ABD Doları/Ay+KDV


256K SECURE LINE
256K Kiralık Hat Kurumsal Erişim
Cisco 1721 Yönlendirici + WIC 1T + V35 Kablo
NB 2902 Modem
Symantec VPN 200 Appliance

666 ABD Doları/Ay+KDV

512K SECURE LINE
512K Kiralık Hat Kurumsal Erişim
Cisco 1721 Yönlendirici + WIC 1T + V35 Kablo
NB 2902 Modem *
Symantec VPN 200 Appliance

999 ABD Doları/Ay+KDV

(* Telekom altyapısına uygun olan şebekeye göre belirlenmektedir.)