ITD, Interactive Intelligence’nin ana dağıtıcısı oldu

ITD, çağrı/kontak merkezleri, etkileşimli sesli yanıt sistemleri, birleşik mesajlaşma altyapıları gibi çoklu-kanal etkileşim yönetimi çözümleri sunan Interactive Intelligence’nin bölge ana dağıtıcısı oldu.

SON üç yıldır sesli sistemler alanında Interactive Intelligence’nin Türkiye ve Polonya temsilciliğini yapmakta olan ITD, imzalanan yeni anlaşma ile Türkiye, Ortadoğu, Polonya, Romanya, Yunanistan, Kazakistan ve Azerbaycan bölgelerinden sorumlu ana dağıtıcı oldu.
Interactive Intelligence çözümleri Türkiye’de; Oytek, Eczacıbaşı Menkul Değerler, Turk Nokta Net, Telsim, Tekstilbank, Şekerbank, T-Systems gibi farklı sektörlerde yer alan, farklı büyüklükteki çağrı merkezi kapasitesine sahip firmalar tarafından kullanılmakta.
ITD Yeni İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hatice Ayas; “Interactive Intelligence ile 2000 yılından bu yana sürdürdüğümüz başarılı iş ortaklığını, imzaladığımız yeni anlaşmayla daha da güçlendirdik. ITD olarak, Türkiye’de finans, sigorta ve telekom sektörlerinde 20’den fazla Interactive Intelligence sisteminin kuruluşunu gerçekleştirdik. Sesli sistemler alanındaki vizyonumuzu koruyarak, Türkiye’de bu alanda sahip olduğumuz başarıyı uluslararası pazarda da çok kısa bir süre içerisinde yakalayacağımıza inanıyorum” dedi. Ayas sözlerine şöyle devam etti: “Yeni anlaşmamız kapsamında, müşterilerimize hem doğrudan hem de oluşturacağımız kanal yapısı üzerinden ulaşarak satış öncesi, satış ve satış sonrası destek vermeyi hedefliyoruz. Böylece, müşterilerimiz ve kanal yapısı içerisindeki iş ortaklarımız, ihtiyaçları doğrultusunda tüm hizmetleri ITD’den alabilme imkanına sahip olacaklar.”
Interactive Intelligence uygulaması, SIP destekli PBX/IP PBX, çoğul ortam yönlendirme ve kuyruğa alma, konuşma tanıma, konuşma sentezleme, etkileşimli sesli yanıt, ekranda belirme, çağrı yönetimi ve kayıt, elektronik sohbet, birlikte form doldurma (Web collaboration) ve Web üzerinden geri arama özelliklerine sahip. Bu özelliklerle, birleşik mesajlaşma, kablosuz erişim ve diğer mobil uygulamalar da oluşturulabilmekte.
Interactive Intelligence Pazarlama ve Kanal Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Tony Armitage, “Türkiye’nin önde gelen sesli sistemler çözüm sağlayıcısı olan ITD’nin, sesli sistemler teknolojileri alanındaki yetkinliği ve uzmanlığı, Interactive Intelligence ürünlerini satma ve desteklemedeki kanıtlanmış başarısı, bölge ana dağıtıcısı olması yönünde çok önemli bir baz oluşturmuştur. ITD’nin bu deneyimini bölgede birçok şirket ve müşteri ile paylaşacak olması bizi memnun etmektedir. ITD, beraber çalışacağı şirketlere aktaracağı deneyim ve hizmet kalitesiyle Interactive Intelligence’nin yeni nesil çözümlerinden bölgede daha çok müşterinin faydalanmasını sağlayacaktır” dedi.

ITD
Sesli sistemler, ödeme sistemleri ve e-iş alanında hizmet veren ITD (İletişim Teknoloji Danışmanlık Ticaret A.Ş.), 1991 yılında kuruldu. Özellikle finans, telekom ve perakende sektörlerine hitap eden ITD, sesli sistemler konusunda etkileşimli sesli yanıt sistemleri (IVR), Türkçe konuşma tanıma sistemleri ve çağrı/kontak merkezleri çözümleri sunuyor. Ödeme sistemleri alanında ise uçtan uca ödeme çözümleri, akıllı kart uyumlu POS terminalleri, İnternet üzerinden ödeme sistemi yazılımları, sahtekarlık kontrol sistemleri, akıllı kart yönetim sistemleri ve m-ticaret çözümleri sağlıyor. ITD’nin e-iş çözümleri arasında yer alan e-pazarlama çözümü, güvenli e-doküman gönderimi ve alımı, SMS Gateway (kısa mesaj geçidi), Kampanya Yönetimi, Anket Yönetimi kuruluşların İnternet üzerinden hızlı servis sunmalarını sağlıyor. Bu çözümler, müşterilere finansal işlemlerini gerçekleştirme, kişisel ve pazara ilişkin finansal bilgiler edinme, faturalarını ödeme, İnternet uyumlu pek çok cihaz aracılığıyla finansal hizmetlere erişme olanağı vermekte.
Aralık 2002 itibariyle, Türkiye’nin en büyük risk sermayesi yatırım ortaklığı şirketi olan İş Risk Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., ITD’ye yatırım yapmaya karar verdi. Gerçekleşen yatırım ile ITD, enformasyon ve komünikasyon sektöründe etkin olduğu alanlardaki operasyonlarını genişletecek, sahip olduğu bilgi birikimi ve hizmet kalitesini, bugüne kadar aktif olduğu Polonya pazarı ötesinde, yurtdışında yeni pazarlara da taşıyacak.

Interactive Intelligence
Interactive Intelligence Inc. (Nasdaq: ININ), çağrı/kontak merkezleri, etkileşimli sesli yanıt sistemleri, birleşik mesajlaşma altyapıları gibi çoklu-kanal etkileşim yönetimi çözümleri sunmaktadır. 1994 yılında kurulan ve dünya çapında 1.000’den fazla müşteriye sahip olan Interactive Intelligence’nin merkezi Indianapolis’te olmak üzere, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da 20’den fazla ofisi bulunmaktadır. Interactive Intelligence, kurulduğu günden bugüne sunduğu ürünler ve hizmetlerle birçok önemli ödül almıştır. Geçtiğimiz yıl içerisinde, Deloitte & Touche 2002 Technology Fast 500 Listesi’nde yer almış, Software Magazine tarafından ise 2002 Yılı En İyi Yazılım ve Servis Firması ödülünü almıştır.