NextiraOne, artık Cisco’nun Çok Uluslu İşortağı

NextiraOne, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde Cisco Systems’ten Çok Uluslu İşortağı Sertifikası aldığını duyurdu.

CISCO Kanal İş Ortağı Grubu, NextiraOne’a Cisco ağ çözümlerinin satılması, uygulanması ve desteklenmesi konularında uzmanlığını geliştirmesi için kaynaklar sağlamaktadır. NextiraOne, Cisco Çok Uluslu İşortağı Sertifikasyonunu almasının yanısıra, dört ülkede de Cisco Gold İşortağı Sertifikasını almaya hak kazandı.
NextiraOne’ın Avusturya, Almanya, İtalya, İsviçre ve İngiltere’de Gold İş Ortağı Sertifikası elde etmiş olması, müşterilerine Avrupa’da geniş bir coğrafya ölçeğindeağ ve servis hizmetleri için en yüksek Cisco standardına erişmiş olduğunu göstermektedir. Uluslararası Cisco Sertifikalı bir çözüm ortağı olarak NextiraOne, Avrupa pazarı içinde Cisco’nun küresel müşterilerine destek vermesi için önerilmektedir.
Cisco Systems şirketinin EMEA Kanalları ve İşbirliğinden sorumlu olan Başkan Vekili Edzard Overbeek, yaptığı açıklamada, “Sertifika programımızın amacı, kanal ortağı uzmanlığını oluşturmaktır. Çok Uluslu Sertifika sahibi olmak, EMEA çapında en üst düzeyde ağ bilgisi ve müşteri tatmini elde etme konusundaki NextiraOne’nın kararlığının güçlü bir şekilde onaylanmasıdır.” dedi.
Cisco Ortak Sertifikasyon Programı dünya çapında teknik ve satış eğitimleri sunmaktadır. Program aynı zamanda, ağ uzmanlığı ve servis hizmetleri için standartları sürdürmek suretiyle, endüstri tarafından önderliği yapılan bir desteğin kararlı bir şekilde sunulmasını garanti eder.
NextiraOne Avrupa CEO’su olan Bruno d’Avanzo ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “EMEA’da Çok Uluslu Sertifika sahibi olmak, Cisco teknolojisindeki uzmanlığımızın ve NextiraOne’ın Gold Sertifika elde etmiş olan ekiplerinin bir ödülüdür. Örneğin, İtalya’da, Gold Sertifika konumunu rekor bir süre içinde elde ettik. Bu başarı, Kuzey Amerika’daki Altın Sertifikamızı perçinler ve Atlantik’in her iki yakasında da öneride bulunma ve en iyi teknolojiye dayalı çözümleri sunma yeteneğimizi fazlasıyla ortaya koymaktadır. Bu durum aynı zamanda, NextiraOne’ın Uluslararası iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak eşsiz konumunu daha da sağlamlaştırmaktadır ”.
Bay d’Avanzo sözlerine şunları ekledi: “NextiraOne, müşterilere kendi işleri için doğru kararları almak üzere iletişim çözümlerini en iyi şekilde uygulamaları, tasarlamaları ve kullanmaları için önerilerde bulunur. En büyük bağımsız iletişim çözümleri sağlayıcısı olarak NextiraOne, kendi alanlarında önde gelen uzmanlar olan organizasyonlarla ortaklıklara sahiptir. Uluslararası Sertifika, Cisco teknolojisindeki uzmanlığımızın genişliğini ve derinliğini teyit eden bir ödüldür .”
Cisco iş ortakları, Cisco İş Ortağı Konumlandırıcısı ile, potansiyel müşterilerin onları bulmasını kolaylaştıran tanımlanma (http://tools.cisco.com/WWChannels/LOCATR/jsp/partner_locator.jsp), eğitim içerikli olan şifreli Cisco Web sitelerine erişimi sağlama, etkinlik ve seminer bilgisi olduğu kadar pazarlama ve satış araçları ve Cisco teknik destek ekipleri ve ürün bilgilerine artan bir erişim gibi çeşitli program avantajlarından yararlanırlar.

NextiraOne Türkiye, Denizli’de
NextiraOne Türkiye, Denizlili şirketlere ürün ve çözümlerini sunmak ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla, EMS Mühendislik Hizmetleri’nin Denizli’deki yeni çözüm ortağı olduğunu duyurdu.
Denizli Belediye Binası’nda gerçekleştirilen organizasyona, Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hasan Kazdağlı ve sayıları 200’e ulaşan Denizlili işadamı katıldı. Açılışta bir konuşma yapan NextiraOne Türkiye Genel Müdürü Tayfun Türkalp, Denizli’nin Türkiye ihracatının en büyük merkezlerinden biri olduğunu, burada üretimi gerçekleştirilen ürünlerin, yurtdışına satışını ve tanıtımını gerçekleştirebilmek için çok iyi bir komünikasyon altyapısına sahip olması gerektiğini söyledi. Türkalp, “NextiraOne Türkiye, Denizli’deki şirketlerin haberleşme altyapılarını kurarak, onları dünya pazarlarında söz sahibi olacak birer e-şirket haline getirmeyi amaçlıyor. Bugüne kadar, buradaki şirketlere İzmir Çözüm ortağımız amacıyla hizmetlerimizi sunuyorduk. Ancak, kendilerine daha yakın ve kaliteli hizmet sağlamak, ihtiyaçları olduğunda anında destek vermek amacıyla EMS Mühendislik Hizmetleri’ni Denizli’deki çözüm ortağımız olarak açmaya karar verdik.” dedi.
Etkinlikte, ayrıca, Alcatel’in KOBİ’lere yönelik olarak geçen yıl pazara sunduğu, ses, veri ve İnternet iletişimini tek kutuda toplayan Alcatel OmniPCX Office’in yeni sürümünün tanıtımı gerçekleştirildi. Açılış, bir kokteylle sona erdi.