Motorola’dan cazip bir yenileme kampanyası

Motorola, sloganı “Yenile” olan kampanya ile eski GSM telefonlarını 50 milyon liraya alıyor, yerine ise yeni bir Motorola C350 model telefon veriyor.

1 Haziran 2003 tarihinde başlayan kampanya, tüm Genpa ve KVK bayilerinde uygulanıyor. Şarj cihazı ile birlikte eski GSM telefonunu bayilere götüren her tüketici bu kampanyadan yararlanabiliyor.
Motorola’nın “Yenile” kampanyası ile tüketiciler, hem eski telefonlarını değerlendirmiş oluyorlar, hem de 4096 renkli ekrana, yüklenebilir melodilere, Motomixer müzik derleme yazlımına, polifonik zil seslerine ve animasyonlu ekran koruyucularına sahip bir telefon edinme fırsatı buluyorlar.

Beyaz Saray’dan, “Üstün Hizmet Ödülü”

Motorola, ABD’nin üstün hizmet ve kalite konusunda en büyük ödülü olan “Malcolm Baldrige Ulusal Kalite Ödülü 2002” ödülüne layık görüldü.
Baldrige Ödülü, Telsiz Ürünler Grubu’na (CGISS), ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile Ticaret Bakanı Don Evans tarafından Alexandria’da düzenlenen törende verildi.
Motorola adına ödülü alan Motorola Başkan Vekili ve aynı zamanda Telsiz Ürünler Grubu’nun (CGISS) eski başkanı Bob Barnett, “Motorola Telsiz Ürünler Grubu’nda çalışan 14 bin çalışanımız adına bu değerli ödülü almak benim için büyük bir onur. Bu ödül çalışanlarımıza, hissedarlarımıza, özellikle de müşterilerimize gösteriyor ki; vizyonumuz, kamu sektörüne ve önemli alanlarda faaliyet gösteren müşterilerimize yeni komünikasyon ve enformasyon çözümleri sunma konusunda güvenilir ve önde gelen bir tedarikçi olmaktır” dedi.
Motorola’nın bu yıl 75. yılını kutladığını belirten Bob Barnett, sözlerini şöyle sürdürdü: “Telsiz Grubu, şirketin en eski birimlerindendir. Devraldığımız mirasla, müşterilerimize ve kamuya sunduğumuz hizmetle gurur duyuyoruz. İş ortaklarımız, yaptığımız işlerin ve yarattığımız ürünlerin, ülke güvenliğini sağladığını, ülke yönetiminin ve ticari müşterilerin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olduğunu çok iyi biliyor.
Yıllar boyunca süren üstün hizmet sağlama çabalarımız sayesinde artık dünya genelinde türünün en başarılı çalışmalarını yapabiliyor ve sonuçlarını alıyoruz. Müşteri memnuniyeti, pazar payı, müşteriye sunulan kalite bu başarılarımızın yalnızca birkaçı. Baldrige Ödülü’ne hak kazanmak büyük bir onur ama aynı zamanda da doğru işleri doğru şekilde yapmaya yönelik yolculuğumuzda bize güç veren bir dönüm noktasıdır.”
Törende Motorola Telsiz Grubu’nun yanı sıra iki şirket daha Baldrige Ödülü aldı: Branch-Smith Basım Birimi (Ft. Worth, Teksas) ve sağlık alanında ilk kez bu ödüle layık görülen SSM Sağlık Hizmetleri (St Louis, Mo.).
“İş Dünyasında Mükemmelliğin Standardı” olarak tanımlanan “Malcolm Baldrige Ulusal Kalite Ödülü”, 1987 yılında ABD Kongresi tarafından, kalite bilincini artırmak, kuruluşların kalite alanındaki başarılarını ödüllendirmek ve başarılı performans stratejilerini topluma duyurmak amacıyla verilmeye başlandı. Bugüne dek 49 kuruluş Baldrige Ödülü’nü aldı. Motorola Inc. de ilk Baldrige Ödülü’nün verildiği 1988 yılında ödüle layık görülmüştü.
Baldrige Ödülü adayları yedi ayrı kategoride değerlendirmeye tabi tutuluyor: Liderlik, stratejik planlama, müşteri ve piyasaya odaklanma, enformasyon ve analiz, insan kaynaklarına odaklanma, süreç yönetimi ve ticari sonuçlar. Ödül sahiplerini Ticaret Bakanlığı’na bağlı Ulusal Standart ve Teknolojiler Kurulu belirliyor. www.baldrige.nist.gov adresinden daha fazla bilgi almak mümkün.
Motorola Telsiz Grubu’nun başarılarıyla ve Baldrige Ödülü’ne layık görülmesiyle ilgili bilgiler de www.motorola.com/cgiss/malcolmbaldrige/ adresinden öğrenilebiliyor.

Motorola
Motorola Inc.(NYSE:MOT) entegre komünikasyon ve elektronik çözümler konusunda bir dünya lideridir. Şirketin 2002 yılı satışları 26,3 milyar Dolar’dır. 75 yıl önce kurulan Motorola, üstün iş ahlakı ile uluslararası topluma faydalı hizmetler veren bir şirkettir. İleri teknolojilere öncülük etmek ve günlük hayatta kullandığımız ürünleri daha yetenekli kılmaya kendini adayan Motorola, hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren ürünler sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: www.motorola.com