World Cyber Games heyecanı bu ay başlıyor

World Cyber Games 2003 Türkiye elemelerini düzenleyen Samsung Electronics, Türkiye’deki bilgisayar oyunu tutkunlarını maceraya davet ediyor.

BİLGİSAYAR oyunu olimpiyatı World Cyber Games (WCG) bir kez daha Türkiye’nin bilgisayar oyunu şampiyonlarını belirleyecek. Ön elemeleri 12 Temmuz-30 Ağustos 2003 tarihlerinde 18 ilde yapılacak WCG’nin kayıtları 4 Temmuz 2003 tarihinden itibaren www.worldcybergames.com.tr adresi üzerinden alınacak. WCG ile ilgili detaylı bilgi de bu adresten yayınlanacak.
WCG heyecanına katılanlar dünyanın en popüler bilgisayar oyunları; Counter Strike, Age of Mythology, Unreal Tournament 2003, Starcraft, Warcraft 3 ve FIFA 2003’de yarışacaklar.
Yarışmanın ön elemeleri; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Eskişehir, Trabzon, Samsun, Bolu, Balıkesir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Denizli, Bursa, Lefkoşa, Isparta ve Diyarbakır illerinde seçilen İnternet kafelerde gerçekleştirilecek.
Eylül ayında oyuncuları final heyecanı bekliyor. İstanbul’daki Türkiye finallerinde dereceye girenler, Güney Kore’nin başkenti Seul’de yapılacak büyük finale katılmaya hak kazanacaklar. Unreal Tournament’in birinci ve ikincileri ile diğer oyunların

birincileri 12-18 Ekim tarihlerinde 57 ülkenin katılımıyla yapılacak dünya finallerinde Türkiye’yi temsil edecekler.
Escort ve Intel’in donanım sponsorluğunu üstlendiği WCG 2003’ün yazılım sponsoru Microsoft, altyapı sponsoru Armada ve APC, basın sponsoru ise bilgisayar oyunu dergisi Level. WCG 2003 Türkiye elemelerinin organizasyonu Sibelig, İnternet çözümleri ise DNA tarafından sağlanıyor.

Bir oyundan fazlası
World Cyber Games (WCG), bilgisayar oyunu tutkunlarını bir araya getiren dünyanın en büyük organizasyonu. 2000 yılından bu yana düzenlenen World Cyber Games Olimpiyatları, her geçen yıl büyüyor. “Dünya Gençlik Kültür Festivali” havasında gerçekleşen World Cyber Games’e geçen yıl 45 ülke katılmıştı, bu yıl ise ülke sayısı 57’ye yükseldi. Oyunlar süresince onlarca ülkeden yüzlerce oyuncu bir araya gelerek hem büyük bir heyecanı hem de kültürel hoşgörüyü paylaşıyorlar. Dostluk ve barış adına atılan bu adımın bir de ulusal yönü var: Birbirleriyle yarışan oyuncular, ülkelerini temsil etme şansını elde ediyorlar. Dünyanın dört bir yanından gelen oyuncular eğlencenin ve heyecanın doruk noktasını çıktığı bir zaman dilimini bir arada geçirdikten sonra unutamayacakları anılarla ülkelerine dönüyorlar. Dünya gençliği dil, ırk, kültür, din farkı gözetmeden WCG’de bir araya gelerek düşlerini ve tutkularını paylaşıyorlar.

Yarışmayı Web sitesinden takip edin
12 Temmuz 2003 tarihinde başlayacak olan ön elemelerle ilgili bilgileri, oyun sonuçlarını ve finalistleri, Samsung monitörlerde oyun boyunca devam edecek fiyat avantajlarını ve daha bir çok duyuruyu takip etmek için her gün www.worldcybergames.com.tr adresini tıklayabilirsiniz.

Samsung Electronics
Elektronik ve sayısal medya endüstrisinin dünya devlerinden olan Samsung Electronics’in tüm dünyada yaklaşık 50 bin çalışanı var. 11 ayrı ülkede ARGE merkezi, 17 ülkede ise toplam 25 üretim tesisi bulunuyor. Buzdolabı, klima gibi ev aletleri; televizyon, DVD oynatıcı, monitör, sabit disk, yazıcı, dizüstü bilgisayar gibi sayısal medya ürünleri; GSM telefon, faks gibi telekomünikasyon; DRAM, SRAM, DDRAM, Alpha CPU gibi yarı iletken ürünleri geliştiren ve 46 ülkede satışa sunan Samsung, dünyanın altıncı büyük GSM telefon üreticisi konumunda. Samsung İstanbul Ofisi ise 1984 yılında faaliyete geçti ve özellikle son dönemde Türkiye’deki pazar payını yükseltti.