Equant, düzenlediği seminerle Türkiye’nin dünya ile bütünleşmesini ele aldı

Equant müşterilerine ve basın mensuplarına yönelik “Türkiye’nin Dünya ile Entegrasyonu: Üründen Hizmete” konulu bir seminer düzenledi. 5 Haziran tarihinde gerçekleşen etkinliğe Equant Orta Avrupa-Orta Doğu-Afrika Bölgesi Güvenlik Hizmetleri Müdürü Jeff Schiemann ve Equant Orta Avrupa-Orta Doğu-Afrika Bölgesi Yakınsama ve Ses Hizmetleri Müdürü Micheal Schellenberg’in yanı sıra Cisco Türkiye Genel Müdürü Suat Baysan katıldı.

TOPLANT'ININ açılış konuşmasını yapan Equant Türkiye Genel Müdürü Targan Özgür, firma hakkında bilgi verdi. Küreselleşmenin önemine değinen Targan Özgür, bu süreçte firmalara sundukları hizmetlere değindi. “Dünya çok hızlı bir küreselleşme sürecinin içindedir. Özellikle teknoloji alanında yapılan çalışmalar ve yenilikler ile dünyamız küresel bir köy haline gelmiştir. Bu gelişmelerin sağlanmasında en büyük pay enformasyon ve komünikasyon teknolojileri (EKT) şirketlerinindir ve özellikle yönetilen hizmetlerin ağırlığı her geçen gün artmaktadır. Biliyoruz ki, yurdumuzda önümüzdeki 5-6 yıl içinde küreselleşmeyen firmalar varlıklarını sürdüremeyecekler. Küreselleşmenin yolu da Equant gibi küresel firmalardan geçecektir” diyen Özgür, düzenledikleri seminerle teknolojideki son yenilikleri ve bu yeniliklerin sağlayacağı faydaları aktarmanın yanı sıra Equant’ın servis ve ürünlerinden bahsetmeyi amaçladıklarını ifade etti.
Gelişmiş ülke ekonomilerinin diğer ülkelere oranla gösterdikleri farklılıklara değinen Equant Türkiye İş Geliştirme Direktörü Sadi Abalı, gelişme için daha iyi hizmet ve altyapının yanı sıra daha kaliteli yönetilebilen ürün ve servislere ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Equant’ın bu noktada doğru iş ortağı olduğunu vurgulayan Sadi Abalı, firma tarafından küresel olarak verilen yönetilen hizmetlerin Türkiye’nin dışa açılmasında ve yabancı sermayenin ülkemize çekilmesindeki önemine değindi. Abalı, Equant’ın bütünleşik çözümleri, ağ ve yönetilen hizmetleri hakkındaki vizyonunu açıkladı.

Baysan: “Gelişme için düzenleme, teknoloji, rekabet ve hizmette süreklilik şart”
Avvid mimarisi ve yeni ekonomi modeline katkıları hakkında bilgi veren Cisco Systems Türkiye Genel Müdürü Suat Baysan, seminerde Avvid teknolojisi uygulamalarından bahsederek, bu yapının firmalara ve yeni ekonomiye nasıl katkıda bulunacağına detaylı bir biçimde değindi. Düzenleme, teknoloji, rekabet ve hizmette süreklilik olmadığı sürece ülkelerde gelişme sağlanamayacağını belirten Suat Baysan, Türkiye sanayisinin büyük bir gelişme içinde olduğunu ve genel olarak elektronik ortama geçişin söz konusu olduğunu vurguladı. Yönetilebilir ses servislerinin geleceğin kilit hizmetlerinden olduğunu söyleyen Baysan, EKT pazarı değerinin her geçen gün arttığına dikkat çekti. Sektörümüzde bilgi, eğlence ve yazılım gibi alanlarda gelir artışının yaşandığını, en fazla gelir artışının ise servis sunucular tarafında yaşandığını belirten Baysan, firmaların iş süreçlerinde her işlemi kendileri yapmaktansa, servis sağlayıcılardan destek aldıklarını belirtti. Equant Orta Avrupa-Orta Doğu-Afrika Bölgesi Yakınsama ve Ses Hizmetleri Müdürü Micheal Schellenberg, telekomünikasyonda yeni boyutlar konusuna değindiği konuşmasında Equant ve Cisco’nun yakınsama ve İnternet protokolü telefonu hizmetlerini anlatarak, geleceğin teknolojilerini tanıttı. Türkiye’nin düzenlemeler ve serbestleşmeden sonra ses taşıyıcılığı işine hızlı bir şekilde geçeceğini söyleyen Micheal Schellenberg, Equant ve Cisco teknolojilerinin Türkiye’de düzenlemeler sonrasına şimdiden hazır olduğunu ve birçok katma değerli hizmeti sunmayı düşündüklerini belirtti.

Equant Orta Avrupa-Orta Doğu-Afrika Bölgesi Güvenlik Hizmetleri Müdürü Jeff Schiemann; kuruluşların risk yönetiminde nasıl başarılı olabileceklerini güvenlik konularını da ele alarak anlattı.
Equant Türkiye Profesyonel Hizmetler Danışmanı Tahsin Hersan ise, geniş alan ağlar (WAN) ve İnternet kaynaklarının kontrolsüz olması durumunda, şirketlerin gelir kaybettiklerini ve yatırımın geri dönüşünün olmadığını vurguladı. Buna karşılık, Equant’ın Uygulamalı Performans Analizi (APA) hizmetlerinin uygulamadan habersiz ağları nasıl uygulama merkezli ağlara dönüştürdüğünü aktardı.

Equant
Ağ, bütünleşik çözümler ve yönetilebilir servisler sunan Equant, çok uluslu şirketlere küresel İP ve veri hizmetleri veren önemli bir firma. 220 ülkede küresel erişimi ve 145 ülkede yerel desteği bulunun firma, veri iletişimindeki 50 yıllık tecrübesiyle dünyanın en büyük ilk 100 kuruluşunun yüzde 70’ine hizmet veriyor. Equant çok uluslu şirketlerin ihtiyaçlarını, telekomünikasyon sektörünün en yaygın ve güvenilir veri ağı hizmetlerinden oluşan geniş portföyü ile karşılıyor.

Ürünler
Equant, noktadan noktaya İP bazlı yönetilebilir ağ hizmetleri, noktadan noktaya yönetilebilir veri ağı servisleri, katma değerli ses hizmetleri ve mobil hizmetler ile yaratıcı uygulamalar ve entegrasyon servisleri sunuyor. Equant’ın ürün yelpazesinde ayrıca, Equant IP VPN ile 135 ülkede sunulan ve 500’den fazla şirket tarafından kullanılan MPLS tabanlı IP VPN (Sanal Özel Ağlar) servisi de yer alıyor. 130 ülkede Frame Relay servisleri sunan Equant, bu alanda da piyasa liderliğini elinde bulunduruyor. Equant ATM hizmeti de 60 ülkedeki varlığı ile sektörün en kapsamlı servisi konumunda. Equant’ın ayrıca, 10 adet küresel barındırma merkezi mevcut.

Ana merkezler
Kuruluş merkezi Hollanda (N.V.) olan Equant’ın ana merkezleri; Atlanta, Londra, Paris, Reston, Virginia ve Singapur’da bulunuyor.

Statü
Equant hisseleri New York Borsası’nda (ENT) ve Euronext Paris’te (EQU) işlem görüyor.
Equant’ın hedefi, kurumsal müşterilere yönelik İP ve veri servisleri sunma konusunda dünya lideri olmak. Equant’ı oluşturan faktörler insan, sunduğu hizmetler ve küresel ağdır. Birbirlerine paralel olarak işleyen bu üç faktör, değişen piyasa şartlarına göre hareket ediyor ve bu sayede müşterilerin artan ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak yeni ve yaratıcı yaklaşımlar sunuyor.
Yeni düşüncelerle yeni başarılara imza atmak için bilgiyi ve tecrübeyi bir araya getiren Equant ekibinin her üyesi, dünya çapındaki hizmetleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarına göre özel servisler sunmaya odaklanmış durumda. Equant’ın dünya lideri ağı müşterilere dünyanın her yerinden, akla gelebilecek her cihaza ulaşan yeni sayısal ticaret kanalları keşfetmeleri olanağını sağlıyor. Equant, yeni servislerini test, onay ve hazırlık aşamalarından geçtikten hemen sonra süratle dünya çapında piyasaya sunuyor.