Türkçe Foursquare Turkcell’le Türkiye’de

Turkcell, paylaşım ve kataloglama deneyimlerine dayalı bir mobil uygulama olan Foursquare ile iş birliği yaptı. Foursquare, Turkcell desteğiyle 7 Haziran’dan itibaren ilk kez Türkçe olarak iOS ve Android işletim sistemli telefonlar için (yakında önde gelen diğer akıllı telefon platformlarına da gelecek) (www.foursqaure.com) adresinde kullanıma sunuldu.
Dünya çapında 20 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Foursquare, gerçek dünya maceralarını deneyimlemeniz için en iyi araç. Foursquare'i gitmek istediğiniz yerler hakkında kişisel tavsiyeler almak; yerel uzmanlardan, markalardan ve ünlülerden ipuçları ve öneriler almak; kullanıcılar tarafından oluşturulan gidilecek en iyi yerleri takip etmek veya diğerleriyle paylaşmak için listeler oluşturmak; arkadaşlarınızın yaptıklarını görmek veya kendi deneyimlerinizi paylaşmak; yapılacaklar listenize görmek istediğiniz yerleri eklemek ve buralara yakın olduğunuzda anımsatıcılar almak ve yerel iş yerlerinden indirimler ve ücretsiz ürünler alarak tasarruf etmek için kullanabilirsiniz.
Konum tabanlı Foursquare, Türkiye’deki ilk rozet kampanyasını Turkcell ile gerçekleştirdi. Turkcell’i Foursquare’den takip eden kullanıcılar, belirli mekanlarda 4 defa “check-in” yaptıklarında Turkcell 4 Çeker rozeti kazanacaklar. Dahası Turkcell’liler Kanyon, Bağdat Caddesi ve Capitol’de bulunan Turkcell mağazalarından “check-in” yaptıklarında, aksesuar seçeneklerini yüzde 30’a varan indirimlerle satın alma fırsatı bulacak.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Foursquare İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Holger Luedorf, “Türkiye için özel olarak hazırlanan uygulamalarımızın ve Türkiye pazarındaki ilk rozet kampanyamızın duyurusunda, Turkcell ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Luedorf, “Türkiye Foursquare için son derece önemli bir pazar. Bu kampanyanın bize bölgede daha da fazla tanınma ve büyüme olanağı sağlayacağını umuyoruz” diye konuştu.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın ise, Foursquare iş birliği sayesinde Turkcell’lilere gün geçtikçe zenginleşen bir ayrıcalıklar dünyası sunmayı planladıklarını ifade etti. Emre Sayın sözlerine şöyle devam etti: “Dünyamızı saran sosyal ağlar arasında yaratıcı kullanım alanlarıyla fark yaratan Foursquare’i bundan böyle Türkiye’de Türkçe olarak kullanabileceğiz. Turkcell’lilerin mobilite ile kazandığı avantajlar, Foursquare ile gerçekleştirdiğimiz heyecan verici iş birliği sayesinde katlanacak. Bu yenilikçi sosyal paylaşım ağının ülkemizde kısa sürede önemli bir başarıya olacağını umuyor ve tüm Turkcell’lileri Foursquare’de belirlediğimiz noktalardan ‘giriş/check-in’ yapmaya davet ediyoruz.”