EMC, kritik ortamların bir numaralı depolama sistemi


EMC, IDC’nin en yeni son kullanıcı araştırmasında kritik ortamlar için depolama tercihinde müşteriler tarafından bir numara olarak seçildiğini açıkladı. Araştırmada, depolama birimi satıcıları, müşteriler tarafından en yaygın kullanılan kurumsal uygulamalardaki kullanım oranlarına göre sıralandı. IDC araştırmasına göre, Oracle, Microsoft Exchange ve SharePoint, SAP, Business Intelligence ve Analytics, Virtual Desktop Infrastructure ve Home Directory ortamlarında EMC depolama birimlerini seçen kullanıcıların sayısı, diğer tüm satıcıların ürünlerini seçenlerin sayısından daha fazla.
EMC İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve CMO Jeremy Burton konuyla ilgili açıklamasında; “Müşteriler gelecek nesil sanal bulut, büyük veri veya karma bulut ortamlarının hangisinde olursa olsun, kritik uygulama ortamlarının çoğunda, birinci tercih olarak EMC'yi seçiyorlar. Ürün ve teknoloji ile ilgili yeniliklerimizde odaklandığımız nokta, müşterilerimizin BT'nin en aktif iki eğiliminin getirdiği veri akışı ile baş etmelerine yardımcı olmaktır. Bu iki eğilim bulut bilişime geçiş ve büyük verinin yönetimidir" dedi.
2011 sonunda tamamlanan IDC araştırmasının sonuçları 15 ülkeden 19 farklı sektördeki 50 - 10.000+ çalışan kapasitesine sahip şirketlerden, bin katılımcının cevaplarına dayanıyor. Araştırmada öncelikle uygulamalara odaklanıldı ve IDC bu şekilde belirli uygulamalarda bazı markalara yönelen kullanıcı tercihleriyle ilgili son kullanıcıların duygularını belirleme olanağına kavuştu.
IDC'nin Dünya Depolama Sistemleri Araştırması Araştırma Direktörü ve Depolama Sistemleri Kullanıcı Talepleri Araştırması (SUDS) Baş Analisti Natalya Yezhkova açıklamasında; “IDC dünya genelinde depolama birimi yöneticileri arasında yılda iki kez gerçekleştirdiği ve depolama kapasitesinin dünyadaki en yaygın iş uygulamalarından BT-Bilişim Teknolojileri altyapı desteğine kadar önemli kullanım durumları tarafından nasıl kullanıldığını analiz ettiği araştırmasını başlattı. Verilerin gösterdiğine göre, 2011 yılının ilk yarısında piyasaya dağıtılan veri depolama sistemlerinin miktarının yaklaşık dörtte birine sahip olan EMC, diğer tüm kurumsal depolama sistemleri sağlayıcılarından daha fazla depolama birimi sevk etti ve araştırdığımız dokuz büyük veri kullanım durumunun sekizini gerçekleştirmiş oldu” dedi.