ASUS 2012 yılına damgasını vuracak ürünleriyle teknolojiyi zirveye taşıdı

 

ASUS, teknolojinin geldiği son noktayı 31 Mayıs Perşembe günü İstanbul Sapphire’in 55. katında gerçekleştirdiği eğlenceli partiyle duyurdu.
Konuklar performans ve şıklığı harmanlayan ZENBOOK, farklı renk seçenekleriyle dikkat çeken Transformer Pad, oyun tutkunlarının yeni vazgeçilmezi G75 ve üstün ses kalitesiyle N56’yı ilk elden deneme fırsatı buldu.
Teknolojiye öncülük eden ASUS, İstanbul’un en uzun binası İstanbul Sapphire’in 55. katında gerçekleşen tanıtım partisinde son ürünlerini tanıttı. Konuklar eşsiz İstanbul manzarasıyla keyifli bir gece geçirirken ASUS’un teknoloji harikası ürünlerini test etme fırsatı da buldu.
Gecede konuşan ASUS Diz üstü Bilgisayarlar Ürün Grubu Ülke Müdürü Özge Kılıç, ‘ultrabook’lar arasında tasarımı ve performansıyla dikkat çeken ZENBOOK, her bütçeye hitap eden yeni K serisi diz üstü bilgisayarlar, üstün oyun performansını diz üstü bilgisayarlara taşıyan G75 ve kulakların pasını alan N56 ürünlerinin özelliklerini aktardı.
Ürünlerin her birinde devrim niteliği taşıyan özellikler mevcut. Oyuncuların nefesini kesecek G75’in özel nitelikleri arasında Intel 3. nesil Core i7 işlemcinin yanı sıra; sistemin çabuk ısınmamasını, uzun süre yüksek performans göstermesini sağlayan ve CPU ve GPU için ayrı ayrı çalışan havalandırma üniteleri yer alıyor. N serisinin N56’sı ise ASUS genetiğinin ve tasarım fikirlerinin özel bir parçası olarak öne çıkıyor: estetik cazibenin profesyonel ses kalitesiyle harmanlandığı bir ürün. Uyku seçeneğinden 2 saniyede çıkma süresi ise, başlı başına farklılaştırıcı ve büyük bir özellik olarak ön plana çıkıyor. Bu son özellik, güçlü donanım ve ince tasarımıyla görenleri adeta tutkun eden ZENBOOK’larda da mevcut. ASUS’a özel USB Charger+ teknolojisinin yanı sıra, Super Hybrid Engine II teknolojisine de sahip ZENBOOK, bu özellik sayesinde diğer Ultrabook’lara nazaran %25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.
Tablet bilgisayarların geleceği hakkında konuşan ASUS Sistem Grubu Ürünleri Ülke Müdürü Can Karaca ise, renk alternatifleriyle göz dolduran tablet bilgisayar serisi Transformer Pad TF 300 ve en üst seviye performans sunan TF 700 hakkında bilgiler verdi. Üç farklı renk seçeneği bulunan, 12 çekirdek GeForce GPU’ya sahip NVIDIA Tegra 3 4-PLUS-1 dört çekirdekli işlemci ile güçlendirilen ASUS Transformer Pad çoklu uygulamalarda, 1080p Tam HD video izlerken ve oyun oynarken mükemmel performans sergiliyor. Ürün tanıtımlarının ardından konuklar İstanbul’un manzarasını seyrederek Sapphire’de eğlenceli bir gece geçirdiler.

ASUS
Dünyanın en iyi 3 diz üstü bilgisayar sağlayıcısından biri olmasının yanı sıra, dünyanın en çok satan ve en çok ödül kazanmış anakartlarının üreticisi ASUS, yeni sayısal çağa yön veren bir şirket durumunda. Anakart, ekran kartı, optik sürücü, monitör, masa üstü bilgisayar, Eee Box ve hepsi bir arada bilgisayarlar, diz üstü bilgisayar, netbook, tablet bilgisayar, sunucu, çoklu ortam ve kablosuz çözümler, ağ aygıtları ve mobil telefonları kapsayan ASUS tasarımları ve ürünleri, geniş yelpazesi ile bugünün sayısal evlerinin, ofislerinin ve bireylerinin ihtiyaçlarını tamamıyla karşılamakta. Gücünü yenilikten alan ve kaliteden ödün vermeyen ASUS, bilgisayar endüstrisinde devrim yaratan Eee PC ile 2011 yılında 3,886 adet ödül kazanmış durumda. Dünya çapında 11 binden fazla personeli ve 3100 mühendisten oluşan birinci sınıf ARGE ekibiyle ASUS 2011 yılında yaklaşık 11,9 milyar dolar gelir elde etmiş bulunmakta. (www.asus.com.tr)