Xperia U ile müzik ve eğlence kavramı yeniden şekilleniyor

 

Sony Xperia NXT serisinin en yeni üyesi Xperia U, üstün Sony teknolojisini ve premium eğlence anlayışını bir araya getiriyor.
Fizy ile birlikte benzersiz bir müzik deneyimi sunan Xperia U, Android işletim sisteminin tüm olanaklarını da kullancılarına sunuyor. Sony Xperia U Türkiye’de Turkcell ayrıcalığıyla tüketicilerle buluşuyor. Sony’nin mükemmel eğlence içeriğini şık ve kompakt bir tasarımda birleştiren Xperia U, 7 Haziran’da Türkiye’de satışa sunuldu. İlk kez ve sadece Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Turkcell'in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda satışa sunulan Xperia U, benzersiz Fizy müzik deneyimini de içinde barındırıyor.

İçinde Fizy, dışında eğlence
Sony’nin benzersiz içerik gücü, Sony Xperia’yı dünyanın en eğlenceli akıllı telefonu haline getiriyor. Bu eğlence deneyimi kullanıcıların hayatına değer katan, onları sıradanlıktan uzaklaştıran farklı deneyimleri de kapsıyor ve Xperia U ile hayat buluyor.
Kullancılar, Xperia U’ya bütünleşik olarak gelen Fizy sayesinde, müzik çalarda dinlediği herhangi bir şarkının farklı versiyonlarını ya da şarkıcının diğer tüm şarkılarını Fizy üzerinden aratma ve dinleme imkanına sahip oluyor. Bununla birlikte Haziran sonunda gerçekleşecek TrackID güncellemesiyle kullanıcılar, TrackID uygulaması üzerinden radyoda veya sokakta duyduğu bir müziğin ne olduğunu bulup, Fizy’de aratma ve dinleme imkanını elde edecek.

Mükemmel ses deneyimi ile müzik her yerde seninle
Müzik çaların içindeki xLoud ve Sony 3 Boyutlu (3B) ‘surround’ ses teknolojileri ile kullanıcılara canlı ve güçlü bir ses deneyimi yaşatırken, DLNA bağlantısı ile bir dokunuşla kablosuz hoparlörlere bağlanabiliyor. Xperia U'nun alt bölümünü çevreleyen "saydam bant", galeride izlenen fotoğrafların ya da çalınan müziğin albüm kapağına uyumlu olarak renk değiştiriyor. Xperia U, kullanıcının kişiliğini ve duygularını yansıtmak üzere değiştirilebilir kapaklar ve temalarla kişiselleştirilebiliyor.

Kampanyaya dahil Turkcell tarifelerine ek ayda 19TL’den başlayan fiyatlarla ilk kez ve sadece Turkcell’de
Tavsiye edilen satış fiyatı 799TL olan Xperia U, ilk kez ve sadece Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Turkcell'in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda, kampanyaya dahil Turkcell tarifelerine ek olarak 24 ay boyunca ayda 19TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. Siyah ve beyaz olarak 2 renk alternatifiyle satışa sunulan Xperia U’nun; siyah rengi için pembe, beyaz rengi için ise sarı yedek alt kapak yer alıyor.

Xperia U'nun temel özellikleri

  • Gücünü Mobile BRAVIA Engine'den alan 3,5 inçlik Reality Display ekran
  • Süper hızlı performans sağlayan 1 GHz'lik çift çekirdekli güçlü işlemci
  • Benzersiz hızlı çekim özelliğine sahip, HD kayıt yapabilen ve 2 ve 3 Boyutlu panoramik resimler için Sony teknolojisini kullanan 5MP kamera
  • Canlı ve güçlü ses veren xLoud ve 3B ‘surround’ ses teknolojisi
  • Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) sürümüne yükseltilebilir, Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemi.

 

Sony Mobile Communications
Sony Mobile Communications, hem tüketiciler hem de profesyonel pazarlar için ses, video, oyun, haberleşme cihazları ve bilişim teknolojisi ürünleri üreten küresel bir yaratıcılık lideri olan Tokyo merkezli Sony Corporation’ın bir iştiraki durumunda. Sony Mobile Communications Xperia akıllı telefon yelpazesi ile, Sony’nin bağlantılı eğlence deneyimleri dünyasına en üstün Sony teknolojisiyle premium içerik ve hizmetlerin yanı sıra, kolay bağlantı olanaklarını da sunmakta. (www.sonymobile.com)