ASSISTT Contact Center World’den altı ödülle döndü…


 

Haziran’da Londra’nın en prestijli mekanlarından Madame Tussauds’da yapılan gala gecesinde ödül kazanan şirketler açıklandı.
ASSİSTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., geçen hafta Londra’da gerçekleşen ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en iyi çağrı merkezi uygulamalarının ödüllendirildiği Contact Center World yarışmasında tam 6 ödüle layık görüldü.
Toplamda 1 birincilik, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük ödülü alan ASSİSTT; Portekiz, İrlanda, Danimarka, Almanya, Ukrayna ve Rusya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra, Ortadoğu ve Afrika temsilcilerinin de yer aldığı yarışmalarda yaptığı sunumlarla büyük ses getirdi.
Sektördeki en iyi uygulamaların seçildiği Contact Center World: “Top Ranking Performers” yarışması kapsamında bir hafta boyunca birçok kategoride yapılan sunumlar neticesinde 29 Haziran’da Londra’nın en prestijli mekanlarından Madame Tussauds’da yapılan gala gecesinde ödül kazanan şirketler açıklandı. Buna göre, ASSİSTT dış kaynaklı bir çağrı merkezi için en önemli kategorilerden olan “En İyi Müşteri Hizmetleri Servisi” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.
‘En İyi Çağrı Merkezi Tasarımı’ kategorisinde Erzincan yerleşkesi ile ikinciliği elde eden ASSİSTT’e bir ikincilik de görme engelliler için faaliyete geçirdiği ‘Sesli Kitap Projesi’ ile Sosyal Sorumluluk alanında geldi. ASSİSTT üçüncü gümüş madalyasını ise kalite uygulamaları kapsamında çağrı dinleme ve değerlendirme çalışmalarını ‘home-office/ev-ofis’ asistanlarıyla yapması ve buna ek olarak yine evden çalışan engelli asistanlarla ilgili uygulamaları ile aldı.
Bunlara ek olarak, En İyi Büyük Ölçekli Çağrı Merkezi kategorisinde üçüncülüğü elde eden ASSİSTT ikinci bronz madalyasını ise ‘11820 Teknoloji Destek Hattı’ uygulaması ile ‘En İyi Destek Hizmeti’ kategorisinde aldı.
ASSİSTT Genel Müdürü Adil ZEMBAT alınan ödülleri şöyle değerlendirdi: “Çok önemli bir yıl geçiriyoruz. Hem hızla büyüyerek Türkiye’nin en büyük dış kaynaklı çağrı merkezi haline geldik; hem de sunduğumuz kaliteli hizmetle EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde lider şirket olduk. Yaptığımız örnek çalışmalar ve kısa zamanda kat ettiğimiz yol parmakla gösteriliyor. Bütün bu başarıları çalışanlarımızın kalitesine, azmine ve özverisine borçluyuz. Hepsine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca, bahsi geçen yarışmada toplamda en çok ödül alan ülkenin Türkiye olması da hepimizin göğsünü kabartıyor. 6 ödül birden alarak Türk şirketlerine uluslararası arenada öncülük etmekten büyük mutluluk duyduk. Şimdi sırada bu başarıları dünya ölçeğine taşımak var. ”

ASSISTT’e ödül getiren çalışmalar
ASSİSTT dış kaynaklı bir çağrı merkezi için en önemli kategorilerden olan “En İyi Müşteri Hizmetleri Servisi” kategorisinde Türk Hava Yolları’na verdiği hizmetle birinciliğe hak kazandı. Kriz ortamında bile her yıl ortalama %18 büyümesiyle dünyanın sayılı, Avrupa’nın ise en iyi havayolu şirketi seçilen Türk Hava Yolları ile yapmış olduğu ortaklıkla Assistt A.Ş. sunduğu üstün müşteri hizmetleri sayesinde büyük rakipleri geride bırakarak "En İyi Müşteri Hizmetleri" dalında altın madalyanın sahibi oldu.
En İyi Çağrı Merkezi Tasarımı kategorisinde Erzincan Yerleşkesi ile ikinciliği elde eden ASSİSTT’e, bir ikincilik de görme engelliler için faaliyete geçirdiği ‘Sesli Kitap Projesi’ ile sosyal sorumluluk alanında geldi.
ASSİSTT üçüncü gümüş madalyasını ise, kalite uygulamaları kapsamında çağrı dinleme ve değerlendirme çalışmalarını ev-ofis asistanlarıyla yapmaya başlaması ve buna ek olarak yine evden çalışan engelli asistanlarla yaptığı çalışmalarla hak kazandı.
Bunlara ek olarak, En İyi Büyük Ölçekli Çağrı Merkezi kategorisinde üçüncülüğü elde eden ASSİSTT ikinci bronz madalyasını ise ‘11820 Teknoloji Destek Hattı’ uygulaması ile ‘En İyi Destek Hizmeti’ kategorisinde aldı.